Služby

První návštěva, pravidelné prohlídky

První návštěva

Na první návštěvě Vás čeká celkové vyšetření dutiny ústní. Podíváme se i na měkké tkáně. Dále provedeme rentgenologické vyšetření a probereme vaši anamnézu. Následně spolu sestavíme plán léčby.

Děti by měli poprvé svého zubního lékaře navštívit v 1.roce života.

Pravidelné prohlídky

Pravidelné prohlídky jsou velmi důležité. Pomohou nám včas odhalit nežádoucí změny vašich zubů případně měkkých tkání. A následná léčba bude o to méně radikální.

Děti do 18ti let mají nárok na preventivní prohlídku dvakrát do roka. Dospělí (nově od roku 2022) jedenkrát ročně.

Protetika fixní a snímací 

Fixní protetika

K fixní protetice se přikláníme v tu chvíli, kdy už je zub natolik oslabený infekcí, že už jej nelze doplnit pouze výplní. Nebo když je potřeba doplnit prázdné místo po extrakci zubu. Do této kategorie spadají korunky a můstky. O ně se doma staráte úplně stejně, jako o své vlastní zuby. Z dutiny ústní se nevytahují.

Snímací protetika

Do této kategorie spadají částečné a totální zubní náhrady. Částečnou zubní náhradu volíme v případě, že v dutině ústní ještě nějaké zuby jsou. Na ty se pak pomocí háčku zachytí náhrada. Totální zubní náhradu volíme v tu chvíli, když už v dutině ústní žádné zuby nejsou. Snímací náhrady je potřeba při čistění vytáhnout. Nejprve se vyčistí vlastní zuby a potom v ruce i samotná náhrada.

Záchovná stomatologie a chirurgie

Záchovná stomatologie

V naší ordinaci se vždy snažíme zub zachránit. Pokud dojde ke vzniku kazu, ale infekce ještě neprostoupí do dřeně zubu, ošetříme zub výplní (plombou). K tomu využíváme využíváme fotokompozitní (bílé) výplně. Vazba výplně na zub je mikromechanická, tudíž u ní nedochází k její vypadávání, jako u starších typů z amalgámu. Pokud infekce prostoupí až do dřeňové dutiny, provedeme endodontické ošetření. To je ošetření, při kterém je nunté pečlivě vyčistit a vydesinfikovat prostor v dřeňové dutině a v kořenových kanálcích. toto ošetření už je více časově náročné.

Chirurgie

V naší ordinace provádíme i extrakce zubů. Pokud by se jednalo o složitější případ, odešleme Vás na specializované pracoviště, se kterým máme výborné zkušennosti.

Implantáty

Implantáty v naší ordinaci neaplikujeme. Pokud byste o něj měli zájem, dáme Vám doporučení na výborné pracoviště, s kterým už delší dobu spolupracujeme.

Bělení

Bělení je chemický proces, kdy za pomoci peroxidu vodíku dochází k odbarvení usazených pigmentů ve sklovině. Nelze dopředu říct, jakého odstínu se dosáhne. Odvíjí se to od vaší pravé barvy skloviny. Před samotným bělením je nutné, aby měl pacient ošetřen veškeré kazy. Doporučuje se také navštívit dentální hygienu (odstranění zubního kamene), aby byl výsledek, co nejlepší. Jsou dva druhy bělení - domácí a ordinační.

Domácí bělení

Domácí bělení provádíte vy sami doma. Nejprve u nás v ordinaci zhotovíme přesně padnoucí nosič na gel. Poté si spolu vše vysvětlíme, ukážeme první aplikaci gelu a nasazení nosiče. Doma je pak nutné aplikovat bělení několik dnů po sobě na několik hodin (je to individuální). Tato metoda je pomalejší, ale levnější a dlouhodobější.

Ordinační bělení

Ordinační bělení se provádí v ordinaci. V jednom cyklu zubní lékař nanese gel na zuby, nechá ho několik minut působit a opláchne. Toto se několikrát zopakuje. Na závěr se zuby nafluoridují. Výsledek je okamžitý a rychlý. Nevýhodou je kratší výdrž efektu.

Kombinace obou metod

Pro nejdokonalejší a nejdlouhodobější vybělení, se doporučuje obě metody zkombinovat.


MDDr. Kučera a MDDr. Kučerová | Jsme tu pro váš zdravý úsměv
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!